مطالبی نظیر نحوه نصب بر روی Localhost، نصب بر روی سرور (با کنترل پنل Plesk) منوط به اینکه Host و Domain ای تهیه نموده باشید، چگونگی استفاده از کنترل پنل پورتال به صورت راهنماهایی در قسمت مستندات قرار گرفته است.

در صورتی که از پورتال، نحوه کارکرد ماژول های آن، تنظیمات عمومی و هر یک از بخش های آن، سوالی دارید در انجمن ها ارسال نمایید. به منظور داشتن انجمنی کارآمد، قبل از ارسال سوال با استفاده از امکان جستجوی انجمن مطمئن شوید که سوال شما قبلا مطرح نشده باشد. لطفا دقت کنید که سوال در بخش مربوط به خود پرسیده شود. سوال های تکراری و سوال هایی که در بخش خود مطرح نشده باشند بدون هیچ پیغام قبلی توسط مدیر انجمن حذف می شود.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 28 شهریور 1389 03:43 ب.ظ توسط نفیسه قاسمی نژاد
در مرحله بعد از نصب بهتر است چه تنظیماتی را انجام دهیم؟
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
younas
کاربر جدید
کاربر جدید

--
28 شهریور 1389 03:20 ب.ظ
  بعد از نصب بهتر است چه تنظیماتی را در سیستم اعمال کنیم؟
  نفیسه قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  28 شهریور 1389 03:43 ب.ظ
  ابتدا با کاربر میزبان یا همان host وارد سیستم شوید.

  برای تغییر کلمه عبور: بر روی نام خود کلیک کنید (اغلب در سمت چپ، بالای صفحه قرار دارد مگر اینکه طراح پوسته آن را در جای دیگیری قرار داده باشد). در صفحه باز شده، بر روی ویرایش پروفایل کلیک کنید و سپس مدیریت کلمه عبور را انتخاب نمایید.

  برای فارسی نمودن کامل سیستم: سپس از منوی مدیر، مدیریت زبان را انتخاب کنید. توجه کنید که پیش فرض زبان پورتال بر روی فارسی تنظیم شده باشد. سپس تیک زبان انگلیسی را بردارید تا پورتال کاملا به صورت فارسی به شما نمایش داده شود.

  برای غیر فعال کردن نمایش نسخه های جدید: از منوی میزبان، تنظیمات میزبان را انتخاب کنید. تیک گزینه "به منظور آگاهی از نسخه های جدید انتخاب نمایید؟" را بردارید. تا آیکون نسخه جدید این نرم افزار دیگر در بالای صفحات ظاهر نشود. دقت کنید در صورتی که خواستید پورتال را به نسخه بالاتر ارتقا دهید. حتما آن را بر روی پشتیبان تستی خود در کامپیوتر محلی یا Localhost امتحان نمایید و هیچگاه به طور مستقیم بسته ارتقاء پورتال را بر روی پورتال نصب شده در سرور اعمال نکنید.

  برای غیر فعال کردن ویرایشگر داخلی (ویرایشگر ajax ای که وقتی بر روی عنوان کانتینر قرار می گیرید مدادی ظاهر می شود): از منوی مدیر، "تنظیمات سایت" را انتخاب کنید. به "تنظیمات پیشرفته" بروید و سپس در قسمت "تنظیمات استفاده" تیک گزینه "فعالسازی ویرایشگر داخلی" را بردارید و در انتهای صفحه بر روی بروز رسانی کلیک کنید. حتما این ویرایشگر را غیر فعال کنید چرا که کسانی که اجازه ویرایش ماژول ها را دارند گیج می کند و در مورد متن های ترکیبی فارسی و انگلیسی کارایی ندارد.

  برای تعریف دامنه پورتال به منظور دیده شدن پورتال با استاده از دامنه مورد نظر: مفهومی به نام دامنه پورتال (Portal Alias) وجود دارد که بسیار اهمیت دارد. هنگامی که پورتال را بر روی Localhost نصب نموده اید، اگر  از داخل شبکه مسیر سرور یا آی پی را با نام Virtual directory مربوطه را درج کنید و بر روی آن Enter بزنید و در نوار آدرس در بالای صفحه خوب بنگرید می بینید که آدرس به Localhost اصطلاحا redirect می شود، چرا که تنها دامنه Localhost/VirtalDirectoryName در آن تعریف شده است. شما می بایست دامنه های دیگر را که قصد دارید این پورتال به آن ها اختصاص یابد به آن اضافه نمایید.
  برای این که این قسمت ملموس تر باشد آن را در محیط شبکه محلی بررسی می کنیم. شما باید ترکیب نام سرور و نام Virtal directory را به آن اضافه کنید که به صورت ServerName/VirtalDirectoryName است. توجه کنید برای دیدن آن از طریق آی پی سرور هم به شیوه ای مشابه باید دامنه را با  آی پی سرور وارد نمایید بدین صورت IPAddress/VirtalDirectoryName . توجه نمایید که به جای IPAdress آدرس آی پی سرور را (به طور مثال 192.168.02.58) وارد نمایید.
  بدین منظور، به عنوان مدیر وارد سیستم شوید. از منوی مدیر، تنظیمات سایت را انتخاب نمایید. از قسمت "تنظیمات پیشرفته"، بر روی "دامنه پورتال" کلیک نمایید.
  سپس "افزودن دامنه جدید" را انتخاب نمایید. کادری باز می شود آدرس دامنه را با توجه به توضیحاتی که گفتیم وارد نمایید و سپس بر روی آیکون دیکست کنار آن که برای ذخیره است کلیک نمایید و بعد بر روی "بروز رسانی" پایین صفحه کلیک نمایید.
  اغلب به دلیل کش کردن پورتال ممکن است این تغییر بلافاصله اعمال نشود. اگر دامنه سرور را به درستی تعریف نموده بودید و از کامپیوترهای دیگر شبکه نمی تواستید آن را ببینید و باز بر روی Localhost هدایت می شد، می توانید کش را پاک نمایید و پورتال را restart کنید. بدین منظور با کاربر ارشد (کاربری نظیر host) وارد پورتال شوید. از منوی میزبان، تنظیمات میزبان را انتخاب نمایید. سپس از "تنظیمات پیشرفته"، بر روی "تنظیمات اجرا" کلیک نمایید. در قسمت "تنظیمات کارایی" بر روی "پاک کردن کش" کلیک نمایید. سپس از پایین صفحه "بروز رسانی" و سپس "بازنشانی پورتال" را انتخاب نمایید.

  برای راه اندازی ایمیل و سروریس SMTP: از منوی میزبان، تنظیمات میزبان را انتخاب کنید. از قسمت تنظیمات پیشرفته، تنظیمات smtp سرور را انتخاب نمایید. در این قسمت میل سرور، نام کاربر و کلمه عبور مربوطه را وارد نمایید و اعتبار سنجی را در مد پایه قرار دهید. دقت نمایید که مرکز ارائه دهنده هاستینگ شما، آدرس میل سرور را برای شما ارسال می کند و شما با ساختن یک ایمیل در دومین خود می توانید از نام کاربری و کلمه عبور آن در این قسمت استفاده نمایید. نکته دیگر اینست که ایمیل میزبان تعیین شده در تنظیمات میزبان نیز باید در دومین شما قرار داشته باشد. لینک تنظیمات مربوط به ارسال email را هم ملاحظه نمایید.

  برای تغییر پوسته و یا کانتینر: می توانید از منوی مدیر، پوسته ها را انتخاب نمایید. سپس با استفاده از فیلدهای باز شونده پوسته یا کانتینر مورد نظر خود را انتخاب نمایید و آن را بازبینی کنید یا به کار ببندید.

  برای تغییر تنظیمات جستجو در سایت:  از منوی میزبان، مدیریت جستجو را انتخاب نمایید. پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود بروز رسانی را انتخاب نمایید و سپس بر روی واژه سازی مجدد کلیک کنید. این کار را حداقل یک بار انجام دهید.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.