مطالبی نظیر نحوه نصب بر روی Localhost، نصب بر روی سرور (با کنترل پنل Plesk) منوط به اینکه Host و Domain ای تهیه نموده باشید، چگونگی استفاده از کنترل پنل پورتال به صورت راهنماهایی در قسمت مستندات قرار گرفته است.

در صورتی که از پورتال، نحوه کارکرد ماژول های آن، تنظیمات عمومی و هر یک از بخش های آن، سوالی دارید در انجمن ها ارسال نمایید. به منظور داشتن انجمنی کارآمد، قبل از ارسال سوال با استفاده از امکان جستجوی انجمن مطمئن شوید که سوال شما قبلا مطرح نشده باشد. لطفا دقت کنید که سوال در بخش مربوط به خود پرسیده شود. سوال های تکراری و سوال هایی که در بخش خود مطرح نشده باشند بدون هیچ پیغام قبلی توسط مدیر انجمن حذف می شود.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 29 دی 1389 03:08 ب.ظ توسط قاسمی نژاد
تنظیمات مربوط به ارسال email
�3 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
tari
New Member
New Member

--
23 دی 1389 11:58 ق.ظ
  ارسال email ها با خطا روبرو می شود.  تنظیمات مربوط به ارسال email در کدام قسمت انجام می شود؟
  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  25 دی 1389 12:33 ب.ظ
  برای فعال نمودن امکان ارسال ایمیل در پورتال می بایست تنظیمات SMTP را که پروتکلی برای ارسال ایمیل است در تنظیمات میزبان (در پورتال) تعیین نمایید.

  قبل از تعیین تنظیمات، ابتدا باید به اطلاعات سرویس ایمیل که از طریق پشتیبانی هاست شما در اختیارتان قرار گرفته مراجعه نمایید. برای مثال اطلاعاتی شبیه آنچه در ادامه آمده است از طرف مرکز خدمات هاست و میزبانی شما، برای شما ارسال شده است.

  سرویس ایمیل
  برای دسترسی به ایمیل های خود از طریق وب می توانید از آدرس http://mail.YourDomainName.com استفاده نمایید.
  شناسه:     info@YourDomainName.com
  گذرواژه:     LBUCQ7mk

  حال به پورتال مراجعه نمایید و با کاربر host و یا کاربر ارشد دیگری وارد پورتال شوید. از منوی میزبان، تنظیمات میزبان را انتخاب کنید. در قسمت "جزییات میزیان"، "ایمیل میزبان" را info@YourDomainName.com وارد نمایید.
  سپس از "تنظیمات پیشرفته"، "تنظیمات SMTP سرور" را انتخاب نمایید. در قسمت "SMTP سرور" آدرسی که هاستینگ شما برای دسترسی به ایمیل در اختیارتان قرار داده وارد نمایید. در این مثال mail.YourDomainName.com را وارد نمایید.
  در قسمت "اعتبارسنجی SMTP"، پایه (Basic) را انتخاب نمایید.
   قسمت "فعالسازی SSL برای SMTP" برای سرویس های SMTP که به ارتباطات امن نیاز دارند استفاده میشود و معمولا نیازی به استفاده از این گزینه نیست. در صورتی که از ارتباط امن استفاده نمی کنید آن را خالي رها كنيد.
  در قسمت "نام كاربر SMTP" و "كلمه عبور SMTP" می بایست نام کاربری و کلمه عبوری را که برای ورود به ایمیل مورد نظر خود از طریق آدرس مذکور به کار می برید وارد نمایید. در این مثال  در قسمت "نام كاربر SMTP"، info@YourDomainName.com و در قسمت كلمه عبور SMTP"، باید LBUCQ7mk را وارد نمایید.

  باید ایمیل پورتال در صفحه تنظیمات میزبان و نیز ایمیل میزبان و مدیر سایت همگی از میل سرور هاست باشد . ترجیحا ایمیل مدیر سایت یعنی کاربر Admin را با ایمیلی که برای میزبان و در تنظیمات SMTP تعیین نمودید یکسان وارد کنید. چرا که ایمیل ها با ایمیل Admin ارسال می شود و برخی از mail server ها اگر ایمیل ارسال کننده پیام های خودکار با ایمیلی که در تنظیمات smtp وارد شده است متفاوت باشد آن را relay نمی کنند.
  tari
  New Member
  New Member

  --
  29 دی 1389 01:09 ب.ظ
  در قسمت تنظیمات پیشرفته، آدرس سرور ایمیل (SMTP Server)را به شکل http وارد کرده اید که فکر می کنم اشکال داشته باشد. این سرور با پروتکل smtp کار می کند.
  ضمنا با توجه به اینکه اعتبارسنجی basic انتخاب شده فکر می کنم نام کاربر smtp باید به شکل YourDomainName\info وارد شود. آیا درست فکر می کنم؟
  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  29 دی 1389 03:08 ب.ظ
  در مورد اول حق باش ما بود، اصلاح شد.
  اما در مورد مطرح شده دوم، پاسخ خیر است. نام کاربر SMTP دقیقا باید به گونه ای تنظیم شود که Mail Server شما خواسته است. این تنظیم بسته به هر mail server ای ممکن است متفاوت باشد. اغلب هاستینگی که host و Domain خود را از آن تهیه نمودید، ایمیلی با نامی مشابه Account Information برایتان ارسال می کند که در آن نحوه دسترسی به ایمیل دامنه شما ذکر شده است. مثلا گاهی لازم است نام domain بعد از نام کاربر بیاید مثلا به صورت info@yourdomain.com و گاهی ممکن است به صورت yourdomain\info باشد یا اینکه اصلا خود info به تنهایی به کار رود کافی باشد.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.