مطالبی نظیر نحوه نصب بر روی Localhost، نصب بر روی سرور (با کنترل پنل Plesk) منوط به اینکه Host و Domain ای تهیه نموده باشید، چگونگی استفاده از کنترل پنل پورتال به صورت راهنماهایی در قسمت مستندات قرار گرفته است.

در صورتی که از پورتال، نحوه کارکرد ماژول های آن، تنظیمات عمومی و هر یک از بخش های آن، سوالی دارید در انجمن ها ارسال نمایید. به منظور داشتن انجمنی کارآمد، قبل از ارسال سوال با استفاده از امکان جستجوی انجمن مطمئن شوید که سوال شما قبلا مطرح نشده باشد. لطفا دقت کنید که سوال در بخش مربوط به خود پرسیده شود. سوال های تکراری و سوال هایی که در بخش خود مطرح نشده باشند بدون هیچ پیغام قبلی توسط مدیر انجمن حذف می شود.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 20 بهمن 1389 09:25 ق.ظ توسط قاسمی نژاد
امکانات بیشتر ویرایش در موضوعات و پاسخهای انجمنها
�3 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
tari
New Member
New Member

--
02 بهمن 1389 04:05 ب.ظ
  آیا امکان درج عکس در متن سوالها و پاسخهای انجمنها وجود دارد؟ یا اینکه می توان پیاده سازی کرد؟ ضمنا در انجمنهای پشتیبانی پورتالها امکانات ویرایش بیشتر از انجمنهای موجود در پورتال سیمرغ است (برای مثال امکان ویرایش HTML در اولی موجود است) این تفاوت از کجا ناشی می شود. آیا تنظیمات خاصی باید در انجمنها انجام شود؟
  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  04 بهمن 1389 04:56 ب.ظ
  بله امکان درج عکس در پست های انجمن ها وجود دارد اما باید تنظیمات آن را فعال نموده باشید. تفاوتی بین دو پورتال و ماژولهایشان نیست بلکه تنظیمات انجام شده متفاوت است.
  برای تعیین این تنظیمات به عنوان مدیر به پورتال وارد شوید. سپس به صفحه انجمن ها بروید. بر روی لینک "کنترل پنل" انجمن کلیک نمایید. سپس بر روی انجمن ها کلیک نمایید. بر روی گروه انجمن یا انجمنی که قصد دارید این تنظیمات را برای آن تغییر دهید، کلیک کنید سپس بر روی زبانه "ویژگی ها" کلیک نمایید.
  شما در این قسمت می توانید "پیوست ها" را فعال کنید و با کلیک بر روی مربعی که سه نقطه بر روی آن درج شده نوع فایلهایی که افراد مجاز به پیوست نمودنش هستند را می توانید تعیین کنید.
  همچنین شما برای داشتن امکان ویرایش html می بایست "درج html" را روشن نمایید و با کلیک بر روی مربع سه نقطه، کاربران مجاز را تعیین نماید. با اینکه می توانید از ویرایشگر پیش فرض پورتال استفاده نمایید به شما توصیه می کنیم ویرایشگر را Active editor انتخاب نمایید. در قسمت جعبه ابزار می توانید قسمت زیر را کپی کنید تا امکانات بیشتری در اختیارتان قرار گیرد:

  Bold,Underline,Italic,StrikeThrough,Justify Right,Justify Center,Justify Left,Justify Full,Numbered List,Bulled List,Create Link,Remove Link,Cut,Copy,Paste,Insert Image,Insert Rule,Print

  پس از تمام کار باز بر روی مربع سه نقطه کلیک کنید تا کادر باز شده بسته شود.

  توجه کنید سایر امکانات نظیر مدیریت کردن پست ها، فعالسازی درج تگ، شکلک ها، درج اسکریپت و سایر موارد نیز در این تنظیمات قابل انجام است.
  پس از اعمال تغییرات بر روی ذخیره کلیک نمایید.
  tari
  New Member
  New Member

  --
  04 بهمن 1389 05:16 ب.ظ

  با تشکر از پاسخ شما. اما مشکل اصلی من که امکان درج تصویر بود حل نشد. به نظر می رسد ابزار Insert Image در اینجا کار نمی کند.

  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  20 بهمن 1389 09:25 ق.ظ
  همانطور که در پاسخ قبلی گفتم شما می توانید "پیوست ها" را فعال کنید و با کلیک بر روی مربعی که سه نقطه بر روی آن درج شده نوع فایلهایی که افراد مجاز به پیوست نمودنش هستند را می توانید تعیین کنید. وقتی این امکان  برای کاربران فعال باشد می توانند عکس مورد نظر خود را با کلیک بر روی فلش گزینه پیوست ها که در پایین ویرایشگر در هنگام افزودن پاسخ مشاهده می شود، اقدام به بارگذاری عکس و درج آن نمایند.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.