مطالبی نظیر نحوه نصب بر روی Localhost، نصب بر روی سرور (با کنترل پنل Plesk) منوط به اینکه Host و Domain ای تهیه نموده باشید، چگونگی استفاده از کنترل پنل پورتال به صورت راهنماهایی در قسمت مستندات قرار گرفته است.

در صورتی که از پورتال، نحوه کارکرد ماژول های آن، تنظیمات عمومی و هر یک از بخش های آن، سوالی دارید در انجمن ها ارسال نمایید. به منظور داشتن انجمنی کارآمد، قبل از ارسال سوال با استفاده از امکان جستجوی انجمن مطمئن شوید که سوال شما قبلا مطرح نشده باشد. لطفا دقت کنید که سوال در بخش مربوط به خود پرسیده شود. سوال های تکراری و سوال هایی که در بخش خود مطرح نشده باشند بدون هیچ پیغام قبلی توسط مدیر انجمن حذف می شود.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 09 بهمن 1389 06:16 ق.ظ توسط قاسمی نژاد
پورتال چیست؟
�0 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
قاسمی نژاد
مدیر پورتال کاربر انجمن
کاربر انجمن

--
09 بهمن 1389 06:16 ق.ظ
    پورتال (Portal) نیز مانند اکثر اصطلاحات رایج در دنیای رایانه بر اساس جایگاه تولید و مصرف آن به شکل های متفاوت تعریف می‌شود. به همین منظور ما به جای ارائه تعریف تخصصی پورتال به توضیح مختصری در مورد آن و شرح کارایی آن کفایت می‌کنیم. ترجمه لغوی کلمه Portal ، "دریچه"، "درگاه" و "دروازه" می‌باشد. می‌توان گفت که این کلمه در فن‌آوری اطلاعات، به معنی "درگاهی" است به دنیایی مجازی که امکانات زیادی را برای کاربران فراهم می‌آورد. امکاناتی نظیر تجمیع اطلاعات، هدف دار بودن اطلاعات، دریچه ورود منحصر به فرد برای هر کاربر، ارتباط با دیگر کاربران، ارتباط و تعامل با دیگر سایت‌ها، جستجو و غیره. اگر بخواهیم به طور ساده بگوییم یک پورتال بسیار شبیه یک وب سایت هست، اما امکانات بیشتری نظیر آنچه ذکر کردیم را در اختیار ما قرار می دهد. لازم به ذکر است که امکانات یک پورتال برای وب سایت ها قابل پیاده سازی است.
    اگر شما در گوگل به زبان فارسی جستجو کنید، مقالات بسیاری در زمینه تفاوت وب سایت و پورتال خواهید یافت اما حقیقت این است که مرز بین این دو بسیار محو است و ما مرجعی بین المللی نیافتیم که این مرز را به صورت واضح تعیین نمایید. چون معنی وب سایت برای اکثر مردم جا افتاده است می توانیم پورتال را وب سایت پیشرفته ای بدانیم که امکاناتی نظیر ثبت نام کاربران، جستجو، مدیریت محتوا، دسته بندی صفحات و .. را داراست. در ضمن پورتال نوسا و سیمرغ از سری برنامه مدیریت محتوا/پورتال هستند.

    برای اطلاعات بیشتر در خصوص پورتال های نوسا و سیمرغ می توانید از اینجا آن را مشاهده نمایید.
    شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.