مطالبی نظیر نحوه نصب بر روی Localhost، نصب بر روی سرور (با کنترل پنل Plesk) منوط به اینکه Host و Domain ای تهیه نموده باشید، چگونگی استفاده از کنترل پنل پورتال به صورت راهنماهایی در قسمت مستندات قرار گرفته است.

در صورتی که از پورتال، نحوه کارکرد ماژول های آن، تنظیمات عمومی و هر یک از بخش های آن، سوالی دارید در انجمن ها ارسال نمایید. به منظور داشتن انجمنی کارآمد، قبل از ارسال سوال با استفاده از امکان جستجوی انجمن مطمئن شوید که سوال شما قبلا مطرح نشده باشد. لطفا دقت کنید که سوال در بخش مربوط به خود پرسیده شود. سوال های تکراری و سوال هایی که در بخش خود مطرح نشده باشند بدون هیچ پیغام قبلی توسط مدیر انجمن حذف می شود.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 26 دی 1389 04:43 ب.ظ توسط قاسمی نژاد
تفاوت پورتال نوسا و پورتال سیمرغ چیست؟
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
بابک
کاربر جدید
کاربر جدید

--
26 دی 1389 03:24 ب.ظ
  چه تفاوتی بین پورتال سیمرغ و نوسا وجود دارد؟ من هردو آنها را دانلود کرده ام. باید کدامیک از این دو پورتال را نصب کنم؟
  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  26 دی 1389 04:43 ب.ظ
  در نسخه اولیه ارائه شده، پورتال سیمرغ تمام امکانات پورتال نوسا را به اضافه ابزارهای خاص کتابخانه‌ها در بر دارد.
  در پورتال سیمرغ، صفحاتی از پیش تعریف شده به همراه ماژول‌های مرتبط به موضوع هر صفحه وجود دارند که همگی قابل ویرایشند اما در پورتال نوسا، تنها یک صفحه اصلی به همراه توضیحات مختصر در مورد تنظیمات سایت ارائه شده است تا مسئول پورتال بر حسب نیاز، صفحات را از ابتدا تعریف نماید و ماژول‌های مورد نظر را به هر یک از صفحات اضافه نماید.
  پورتال سیمرغ دارای پنج رنگ پوسته و کانتینر است و پورتال نوسا تنها دارای یک پوسته آبی به همراه چند کانتینر است. نکته قابل توجه اینست که پوسته‌ها و کانتینرهای دات نت نیوک سازگار با نسخه 5 به بالا بر روی این پورتال ها قابل نصب و استفاده هستند.
  هر دو پورتال در این نسخه دارای ماژول های مشابهی هستند اما در نسخه های بعدی به پورتال سیمرغ، ماژول های تخصصی کتابخانه افزوده می شود.
  در صورتی که قصد دارید پورتالی مخصوص کتابخانه راه اندازی کنید بهتر است از پورتال سیمرغ استفاده نمایید. اگر قصد دارید صفحات پورتالی را زا ابتدا تعریف کنید و ماژول های مورد نظر خود را در در صفحات انتخابی قرار دهید، می توانید از پورتال نوسا استفاده نمایید.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.