مطالبی نظیر نحوه نصب بر روی Localhost، نصب بر روی سرور (با کنترل پنل Plesk) منوط به اینکه Host و Domain ای تهیه نموده باشید، چگونگی استفاده از کنترل پنل پورتال به صورت راهنماهایی در قسمت مستندات قرار گرفته است.

در صورتی که از پورتال، نحوه کارکرد ماژول های آن، تنظیمات عمومی و هر یک از بخش های آن، سوالی دارید در انجمن ها ارسال نمایید. به منظور داشتن انجمنی کارآمد، قبل از ارسال سوال با استفاده از امکان جستجوی انجمن مطمئن شوید که سوال شما قبلا مطرح نشده باشد. لطفا دقت کنید که سوال در بخش مربوط به خود پرسیده شود. سوال های تکراری و سوال هایی که در بخش خود مطرح نشده باشند بدون هیچ پیغام قبلی توسط مدیر انجمن حذف می شود.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 02 بهمن 1389 05:34 ب.ظ توسط قاسمی نژاد
تنظیمات آنالیز گوگل (google analytics)
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
tari
New Member
New Member

--
29 دی 1389 01:19 ب.ظ

  آنالیز گوگل (Google Analytics ) چیست و چه کاربردی دارد؟ ضمنا تنظیمات این ماژول را نیز لطفا" توضیح دهید.

  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  02 بهمن 1389 05:34 ب.ظ
  همانطور که از نام آنالیز گوگل بر می آید آنالیزی بر روی صفحات وب سایت شما انجام می دهد و اطلاعات مفیدی از بازدیدکنندگان در اختیارتان قرار می دهد، اطلاعاتی نظیر تعداد بازدیدکنندگان، نحوه ورود آنها، مرورگرهای مورد استفاده و اطلاعا بسیار مفید دیگر. شما با مراجعه به لینک صفحه آنالیز گوگل می توانید در آن با اطلاعات ایمیل gmail خود وارد شوید و بعد برای استفاده از این سرویس sign up نمایید. به این ترتیب در چند مرحله ابتدا اطلاعات پورتال خود را وارد می نمایید، سپس نام و نام خانوادگی خود را، سپس موافقتنامه را قبول می کنید. بدین ترتیب به شما یک اسکریپت داده می شود که در آن شناسه رهگیری هم قرار دارد. سپس برای پایان کار بر روی Save and Finish کلیک می کنید.
  سپس صفحه ای باز می شود که نام سایت شما که شناسه رهگیری در کنار آن قرار گرفته نمایش داده می شود. این کد شبیه UA-20907114-1 می باشد.
  کافیست به پورتال خود مراجعه نمایید. با کاربری که دسترسی مدیر دارد وارد پورتال شوید. از منوی مدیر، آنالیز گوگل را انتخاب نمایید. سپس در قسمت شناسه رهگیری، کد مربوطه را وارد نمایید.
  قسمت Url Parameter که اختیاری است یه شما اجازه می دهد یک URL خاص را برای پیگیری پارامترها تحت آن تعیین نمایید. بهتر است آن را خالی رها کنید.

  سپس بر روی بروزرسانی کلیک نمایید. با این کار کد اسکریپتی که google به شما داده بود از طریق این کد به صفحات inject می شود. پس از آنکه این تنظیم را انجام دادید به google analytics بروید و status وب سایت خود را مشاهده نمایید. در صورتی که این تنظیمات را به درستی انجام داده باشید پس از زمانی کوتاهی باید status به حالت Ok در آمده باشد.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.