مطالبی نظیر نحوه نصب بر روی Localhost، نصب بر روی سرور (با کنترل پنل Plesk) منوط به اینکه Host و Domain ای تهیه نموده باشید، چگونگی استفاده از کنترل پنل پورتال به صورت راهنماهایی در قسمت مستندات قرار گرفته است.

در صورتی که از پورتال، نحوه کارکرد ماژول های آن، تنظیمات عمومی و هر یک از بخش های آن، سوالی دارید در انجمن ها ارسال نمایید. به منظور داشتن انجمنی کارآمد، قبل از ارسال سوال با استفاده از امکان جستجوی انجمن مطمئن شوید که سوال شما قبلا مطرح نشده باشد. لطفا دقت کنید که سوال در بخش مربوط به خود پرسیده شود. سوال های تکراری و سوال هایی که در بخش خود مطرح نشده باشند بدون هیچ پیغام قبلی توسط مدیر انجمن حذف می شود.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 29 دی 1389 03:58 ب.ظ توسط قاسمی نژاد
تنظیمات جستجوپذیری پورتال در search Engine های معروف مانند google, Yahoo ...
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
tari
New Member
New Member

--
29 دی 1389 01:31 ب.ظ
  برای اینکه پورتال در گوگل، یاهو و دیگر search engine ها قابل جستجو شود باید چه تنظیماتی را انجام دهیم؟
  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  29 دی 1389 03:58 ب.ظ
  مطابق هر سایت یا پورتال دیگری شما می بایست آدرس سایت  خود را به این موتورهای جستجو submit نمایید تا آنها شما را در صف ایندکس سازی قرار دهند.
  در این پورتال امکان این کار در نظر گرفته شده است. برای این کار به عنوان مدیر وارد پورتال شوید. از منوی مدیر، تنظیمات نقشه سایت را انتخاب کنید.
  در پایین صفحه، در قسمت ثبت ثابت، در قسمت موتور جستجو، سه موتور جستجوی معروف Google، Bing و yahoo قابل انتخابند. هر یک از انها را انتخاب نمودید، بعد از بارگذاری شدن مجدد صفحه بر روی ثبت لینک کلیک نمایید. به این ترتیب آدرس مربوط به ثبت لینک برای آن موتور جستجو باز می شود. در صفحه باز شده، لینکی با نام Submit your site یا submit a website or a webpage ملاحظه می کنید. بر روی آن کلیک نمایید. در صفحه باز شده می بایست آدرس Url پورتال خود را وارد نمایید. ممکن است در این صفحه نیاز به وارد کردن توضیحات یا کد امنیتی نیز باشد. آن ها را تکمیل نمایید و آن را تصویب نمایید ( بر روی submit url یا add url کلیک نمایید). پس از submit آدرس پورتال به یک موتور جستجو، ممکن است چند هفته این روند طول بکشد. مثلا گوگل حدود سه هفته طول می کشد تا پورتال را ایندکس کند اما Bing یا yahoo کمتر از یک هفته این کار را می کند. لازم به ذکر است این کار را برای هر موتور جستجوی مورد نظر خود می بایست انجام دهید.
  شما همچنین می توانید sitemap پورتال خود را به برخی از موتورهای جستجو که این امکان را دارند submit کنید.
  در ابتدای صفحه تنظیمات نقشه سایت، شما لینک نقشه سایت (Sitemap) را ملاحظه می کنید که در حقیقت فایل aspx است که صفحات مختلف سایت، به همراه اولویت صفحه و تاریخ آخرین بروز رسانی در آن قرار دارد و موتورهای جستجو با در اختیار داشتن آن راحت تر صفحات را ایندکس می نمایند. این آدرس مشابه http://www.nosa.com/portal/SiteMap.aspx است. این صفحه توسط خود پورتال ساخته شده است و نیازی نیست که شما آن را ایجاد نمایید.
  اگر موتور جستجویی، لینکی مشابه submit a sitemap را داشت شما می توانید این آدرس را برایش وارد نمایید و submit کنید.

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.