مطالبی نظیر نحوه نصب بر روی Localhost، نصب بر روی سرور (با کنترل پنل Plesk) منوط به اینکه Host و Domain ای تهیه نموده باشید، چگونگی استفاده از کنترل پنل پورتال به صورت راهنماهایی در قسمت مستندات قرار گرفته است.

در صورتی که از پورتال، نحوه کارکرد ماژول های آن، تنظیمات عمومی و هر یک از بخش های آن، سوالی دارید در انجمن ها ارسال نمایید. به منظور داشتن انجمنی کارآمد، قبل از ارسال سوال با استفاده از امکان جستجوی انجمن مطمئن شوید که سوال شما قبلا مطرح نشده باشد. لطفا دقت کنید که سوال در بخش مربوط به خود پرسیده شود. سوال های تکراری و سوال هایی که در بخش خود مطرح نشده باشند بدون هیچ پیغام قبلی توسط مدیر انجمن حذف می شود.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 04 بهمن 1389 10:30 ق.ظ توسط قاسمی نژاد
نصب پوسته جدید
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
tari
New Member
New Member

--
02 بهمن 1389 02:02 ب.ظ
  چگونه می توانیم یک پوسته جدید را نصب و از آن استفاده کنیم.
  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  04 بهمن 1389 10:30 ق.ظ
  برای نصب یک پوسته جدید باید بسته پوسته (Skin package) را در اختیار داشته باشید. نکته مهم این است که این پوسته باید با ورژن 5 به بالای DotNetNuke سازگار باشد. قبل از اینکه نحوه نصب را توضیح دهیم، باید مختصری درباره چیستی یک بسته پوسته توضیح دهیم.

  یک بسته پوسته (Skin package)، یک فایل zip است که شامل فایل هایی با پسوند ascx و css است به همراه تعدادی عکس که در آن به کار رفته است و عکس شمای اصلی پوسته. در برخی از موارد شامل فایلهای html، xml و css هم می تواند باشد که در آن زمانها باید در هنگام استفاده از پوسته، ابتدا برای آن تجزیه بسته پوسته (Parse skin)  را انتخاب کنید تا فایل ascx از روی xml و html ساخته شود. لازم به ذکر است که ساختار فایلهای استفاده شده برای کانتینر هم مشابه پوسته است.
  نکته مهم دیگر اینست که باید پوسته را از جای معتبری تهیه کنید یا اگر دانش آن را دارید خودتان بدرستی آن را بسازید. چرا که اگر پوسته اشکال داری را نصب کنید و بدون بررسی آن را به تمام پورتال اعمال کنید، دیگر پورتال شما بالا نمی آید.

  پوسته (Skin) ، کانتینر (Container) و ماژول (Module) همگی به عنوان ابزار (Extension) شناخته می شوند.
  برای نصب یا حذف ابزار (که پوسته هم ابزار محسوب می شود)، به عنوان کاربر ارشد در پورتال وارد شوید. از منوی میزبان، ابزار را انتخاب کنید. در صفحه باز شده از گوشه سمت چپ در بالای کانتینر extensions ، بر روی مثلث رو به پای پایین قرار بگیرید تا منویی باز شود. از منوی باز شده، نصب ابزار جدید را انتخاب کنید. در قسمت نصب بسته جدید، از شما مسیر فایل بسته ابزار را می خواهد. با کلیک بر روی Browse فایل Zip مربوط به ابزار مورد نظر خود را ( برای پوسته می شود بسته پوسته) از آدرس مورد نظر انتخاب کنید و بر روی Open کلیک کنید. سپس به مرحله بعدی بروید.
  در صورتی که اطلاعات بسته درست باشد. اطلاعات آن به نمایش در می آید و با ادامه دادن مراحل این بسته نصب می شود.

  اعمال پوسته بر روی پورتال
  پس از نصب پوسته، قبل از اینکه آن را به کل پورتال اعمال کنید، به یکی از صفحات فرعی پورتال خود مراجعه نمایید و پوسته را بر آن اعمال کنید تا مطمئن شوید پوسته سالم است و ایرادی ندارد. در صفحه فرعی (توجه کنید که آن را بر روی صفحه اصلی اعمال نکنید)،  از کنترل پنل، از قسمت عملیات های صفحه، تنظیمات را انتخاب نمایید. سپس از قسمت "تنظیمات پیشرفته" ، در قسمت "پوسته صفحه"، پوسته ای که نصب نمودید را انتخاب نمایید و بعد بروز رسانی را انتخاب نمایید. سپس مطمئن شوید که لینک مربوط به ورود به سایت حتما در پوسته موجود باشد و برای امتحان بر روی آن کلیک نمایید. اگر عملکرد پوسته در این صفحه درست به نظر می رسد، دوباره به تنظیمات صفحه بروید و در "پوسته صفحه"، دوباره "استفاده از پیش فرض های پورتال" را انتخاب نمایید و بروز رسانی نمایید.
  پس از آن برای اعمال پوسته بر پورتال، از منوی "مدیر"، "پوسته ها" را انتخاب کنید. در قسمت پوسته ها، پوسته مورد نظر را انتخاب کنید. سپس با "بازبینی" می توانید پیش نمایشی از آن را ملاحظه نمایید. در صورتی که از اعمال آن مطمئن هستید بر روی گزینه "به کار بردن" کلیک نمایید. برای کانتینر هم دقیقا می بایست به شیوه مشابهی عمل کنید.

  کار با پوسته های و کانتینرها بسیار حساس است. برای همین همیشه قبل از نصب و اعمال آنها بر روی پورتالی که بر روی سرور نصب است، آنها را بر روی پورتال تستی ای که بر localhost خود نصب نمودید امتحان نمایید.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.