مطالبی نظیر نحوه نصب بر روی Localhost، نصب بر روی سرور (با کنترل پنل Plesk) منوط به اینکه Host و Domain ای تهیه نموده باشید، چگونگی استفاده از کنترل پنل پورتال به صورت راهنماهایی در قسمت مستندات قرار گرفته است.

در صورتی که از پورتال، نحوه کارکرد ماژول های آن، تنظیمات عمومی و هر یک از بخش های آن، سوالی دارید در انجمن ها ارسال نمایید. به منظور داشتن انجمنی کارآمد، قبل از ارسال سوال با استفاده از امکان جستجوی انجمن مطمئن شوید که سوال شما قبلا مطرح نشده باشد. لطفا دقت کنید که سوال در بخش مربوط به خود پرسیده شود. سوال های تکراری و سوال هایی که در بخش خود مطرح نشده باشند بدون هیچ پیغام قبلی توسط مدیر انجمن حذف می شود.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 07 بهمن 1389 01:02 ب.ظ توسط قاسمی نژاد
کند بودن پورتال
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
tari
New Member
New Member

--
07 بهمن 1389 12:18 ب.ظ
  پورتال خیلی دیر بالا می آید و عملیات مختلف در آن خیلی کند است. آیا راه حلی برای بالا بردن سرعت سایت وجود دارد؟
  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  07 بهمن 1389 01:02 ب.ظ
  بخاطر پایین بودن سرعت اینترنت در ایران، لازم است برخی از نکات را قبل از نصب پورتال برای استفاده در بستر اینترنت در نظر بگیرید.
   خوب بودن کارایی و سرعت سروری که قرار است پورتال بر روی آن نصب شود در سرعت آن بیشترین اهمیت را داراست. به خاطر همین اگر از مراکز خدمات هاستینگ ، هاست تهیه می کنید، در انتخاب آن دقت کنید و اگر از سرورهای خود استفاده می کنید دقت کنید که کامپیوتر سرور از نظر CPU و حافظه و کارایی واقعا در ردیف سرورها قرار گیرد و از یک PC خانگی به عنوان سرور استفاده نکنید.
  غیر از سرور پورتال نکات دیگری در سرعت پورتال تاثیر گذار است:
  لاگهای سایت را غیر فعال کنید.
  از منوی میزبان، تنظیمات میزبان را انتخاب کنید. از تنظیمات پیشرفته، تنظیمات اجرا را انتخاب کنید. سپس گزینه ها را به صورت زیر تعیین نمایید.
  نحوه ذخیره سازی کش برای ماژول: Memory
  تنظيمات كارايي : مدیریت کش
  اعتبار کش نمودن: سرور و بدون کش
  تنظیمات فشرده سازی: فشرده سازی Gzip
  استفاده فیلتر فضای سفید را هم تیک بزنید (البته بدین ترتیب برخی از space های اضافی در فایل های منبع که برای خوانایی بیشتر متن ها هستند حذف می شوند، بخاطر همین بهتر است از این گزینه استفاده نکنید).
  سپس تنظیمات میزبان را بروز رسانی نمایید.
  توجه کنید استفاده از مواردی نظیر Google analytics، Web Gozar و یا net stat که هر دفعه کاربری بازدید می کند اطلاعاتی به این سایت ها ارسال می کند می تواند کمی بار اضافی به سرورو تحمیل کند.
  بخشی از کندی پورتال هم مربوط به بارگذاری اولیه هست. زمانی که برای چند دقیقه، پورتال، بازدید کننده نداشته IIS پورتال را از حافظه خارج میکند و اگر بازدید کننده ای سایت رو اجرا کند IIS آن را دوباره از هارد فراخوانی می نماید که به طبع، این فراخوانی زمان بیشتری می برد.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.