مطالبی نظیر نحوه نصب بر روی Localhost، نصب بر روی سرور (با کنترل پنل Plesk) منوط به اینکه Host و Domain ای تهیه نموده باشید، چگونگی استفاده از کنترل پنل پورتال به صورت راهنماهایی در قسمت مستندات قرار گرفته است.

در صورتی که از پورتال، نحوه کارکرد ماژول های آن، تنظیمات عمومی و هر یک از بخش های آن، سوالی دارید در انجمن ها ارسال نمایید. به منظور داشتن انجمنی کارآمد، قبل از ارسال سوال با استفاده از امکان جستجوی انجمن مطمئن شوید که سوال شما قبلا مطرح نشده باشد. لطفا دقت کنید که سوال در بخش مربوط به خود پرسیده شود. سوال های تکراری و سوال هایی که در بخش خود مطرح نشده باشند بدون هیچ پیغام قبلی توسط مدیر انجمن حذف می شود.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 10 بهمن 1389 11:25 ق.ظ توسط قاسمی نژاد
مشاهده پورتال از کامپیوتر‌های دیگر
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
بابک
کاربر جدید
کاربر جدید

--
10 بهمن 1389 11:00 ق.ظ
  من پورتال را نصب کرده ام و روی کامپیوتر خودم، به راحتی مشاهده میشود. اما از روی کامپیوترهای دیگر، این پورتال قابل مشاهده نیست. چه باید بکنم؟
  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  10 بهمن 1389 11:25 ق.ظ
  مفهومی به نام دامنه پورتال (Portal Alias) وجود دارد که بسیار اهمیت دارد. هنگامی که پورتال را بر روی Localhost نصب نموده اید، اگر  از داخل شبکه مسیر سرور یا آی پی را با نام Virtual directory مربوطه را درج کنید و بر روی آن Enter بزنید و در نوار آدرس در بالای صفحه خوب بنگرید می بینید که آدرس به Localhost اصطلاحا redirect می شود، چرا که تنها دامنه Localhost/VirtalDirectoryName در آن تعریف شده است. شما می بایست دامنه های دیگر را که قصد دارید این پورتال به آن ها اختصاص یابد به آن اضافه نمایید.
  برای این که این قسمت ملموس تر باشد آن را در محیط شبکه محلی بررسی می کنیم. شما باید ترکیب نام سرور و نام Virtal directory را به آن اضافه کنید که به صورت ServerName/VirtalDirectoryName است. توجه کنید برای دیدن آن از طریق آی پی سرور هم به شیوه ای مشابه باید دامنه را با  آی پی سرور وارد نمایید بدین صورت IPAddress/VirtalDirectoryName . توجه نمایید که به جای IPAdress آدرس آی پی سرور را (به طور مثال 192.168.02.58) وارد نمایید.
  بدین منظور، به عنوان مدیر وارد سیستم شوید. از منوی مدیر، تنظیمات سایت را انتخاب نمایید. از قسمت "تنظیمات پیشرفته"، بر روی "دامنه پورتال" کلیک نمایید.
  سپس "افزودن دامنه جدید" را انتخاب نمایید. کادری باز می شود آدرس دامنه را با توجه به توضیحاتی که گفتیم وارد نمایید و سپس بر روی آیکون دیکست کنار آن که برای ذخیره است کلیک نمایید و بعد بر روی "بروز رسانی" پایین صفحه کلیک نمایید.
  اغلب به دلیل کش کردن پورتال ممکن است این تغییر بلافاصله اعمال نشود. اگر دامنه سرور را به درستی تعریف نموده بودید و از کامپیوترهای دیگر شبکه نمی تواستید آن را ببینید و باز بر روی Localhost هدایت می شد، می توانید کش را پاک نمایید و پورتال را restart کنید. بدین منظور با کاربر ارشد (کاربری نظیر host) وارد پورتال شوید. از منوی میزبان، تنظیمات میزبان را انتخاب نمایید. سپس از "تنظیمات پیشرفته"، بر روی "تنظیمات اجرا" کلیک نمایید. در قسمت "تنظیمات کارایی" بر روی "پاک کردن کش" کلیک نمایید. سپس از پایین صفحه "بروز رسانی" و سپس "بازنشانی پورتال" را انتخاب نمایید.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.