مطالبی نظیر نحوه نصب بر روی Localhost، نصب بر روی سرور (با کنترل پنل Plesk) منوط به اینکه Host و Domain ای تهیه نموده باشید، چگونگی استفاده از کنترل پنل پورتال به صورت راهنماهایی در قسمت مستندات قرار گرفته است.

در صورتی که از پورتال، نحوه کارکرد ماژول های آن، تنظیمات عمومی و هر یک از بخش های آن، سوالی دارید در انجمن ها ارسال نمایید. به منظور داشتن انجمنی کارآمد، قبل از ارسال سوال با استفاده از امکان جستجوی انجمن مطمئن شوید که سوال شما قبلا مطرح نشده باشد. لطفا دقت کنید که سوال در بخش مربوط به خود پرسیده شود. سوال های تکراری و سوال هایی که در بخش خود مطرح نشده باشند بدون هیچ پیغام قبلی توسط مدیر انجمن حذف می شود.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 11 بهمن 1389 12:38 ب.ظ توسط قاسمی نژاد
hardware & software requirement
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
بهروز
کاربر جدید
کاربر جدید

--
11 بهمن 1389 10:31 ق.ظ
  سلام

  لطفا hardware & software requirement براي نصب پورتال بر روي سرور را اعلام كنيد.

  1. hard
  2. processor
  3. ram
  4. os
  5. database
  6. farmework

  با تشكر

  نونهال
  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  11 بهمن 1389 12:38 ب.ظ
  جواب این سوال به عامل های مختلفی بستگی دارد مثلا اینکه می خواهید از این پورتال چه استفاده ای کنید. چقدر کاربر خواهید داشت و تعداد صفحات و میزان محتوایی که در آن قرار می دهید همگی دخیل هستند.

  Hard
  در مورد فضای فیزیکی مورد نیاز حداقل 200 مگا بایت است. به تبع در صورتی که بخواهید فایل های مختلف در آن قرار دهید باید حجم آن فایل ها را به این فضا اضافه نمایید.

   Processor، Ram
  مشخص است که این موارد هر چه بهتر باشد سرعت بیشتر است اما در این موارد هم حداقل مقداری که برای یک وب سرور لازم است جواب می دهد.

  OS
  همانطور که در مستندات نوشته شده این پورتال بر روی XP، Windows Server 2003 or 2008، Windows 7 قابل نصب است. در صورتی که می خواهید بر روی سرور نصب کنید همان Windows Server 2003 و یا Windows Server 2008 مناسب است.

  Database
  Edition های مختلف SQL Server 2005 or 2008 مناسب هستند.
  اگر قصد دارید از سرورهای داخلی خود استفاده کنید نصب از طریق Sql Express File توصیه نمی شود، چرا که در این مدل چون از فایل .mdf ای که در فولدر data موجود در ریشه فولدر نصب استفاده می شود که در لیست پایگاه داده ها نمایش داده نمی شود. دسترسی راه دور به این database مقدور نیست و در جابجایی ها کمی مشکل ساز می شود.

  FrameWork
  حتما می بایست .net framework 2 و .net framework 3.5 بر روی سرور نصب شوند.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.