مطالبی نظیر نحوه نصب بر روی Localhost، نصب بر روی سرور (با کنترل پنل Plesk) منوط به اینکه Host و Domain ای تهیه نموده باشید، چگونگی استفاده از کنترل پنل پورتال به صورت راهنماهایی در قسمت مستندات قرار گرفته است.

در صورتی که از پورتال، نحوه کارکرد ماژول های آن، تنظیمات عمومی و هر یک از بخش های آن، سوالی دارید در انجمن ها ارسال نمایید. به منظور داشتن انجمنی کارآمد، قبل از ارسال سوال با استفاده از امکان جستجوی انجمن مطمئن شوید که سوال شما قبلا مطرح نشده باشد. لطفا دقت کنید که سوال در بخش مربوط به خود پرسیده شود. سوال های تکراری و سوال هایی که در بخش خود مطرح نشده باشند بدون هیچ پیغام قبلی توسط مدیر انجمن حذف می شود.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 01 شهریور 1390 10:57 ق.ظ توسط قاسمی نژاد
افزودن فيلد شماره تماس به فرم ثبت نام
�2 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
hamid
کاربر جدید
کاربر جدید

--
31 مرداد 1390 05:56 ب.ظ
  ايا اين امكان وجود دارد كه فيلد ديگري يه به فرم ثبت نام اضافه شود؟ مثل شماره تماس يا شغل وهمچنين در صورت امكان نحوه اضافه كردن كد امنيتي به اين صفحه را توضيح دهيد
  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  01 شهریور 1390 10:51 ق.ظ
  سفارشی کردن فرم ثبت نام
  بله این امکان وجود دارد
  برای این کار از منوی مدیر، مدیریت کاربران را انتخاب کنید. در صفحه باز شده از منوی ماژول account setting (که با قرار گرفتن بر روی مثلث رو به پایین واقع در گوشه چپ بالا نمایان می شود)، "مدیریت تنظیمات مشخصات" انتخاب کنید. در صفحه ای که باز می شود شما فیلدهای از پیش تعریف شده پروفایل را مشاهده می نمایید. توصیه می کنیم اکیدا هیچیک از اینها را حذف نکنید در صورتی که مایل بودید نمایش داده نشوند، می توانید تیک مرئی را بردارید.
  برای افزودن یک فیلد که در فهرست فیلدها وجود ندارد می توانید از منوی ماژول "مدیریت مشخصات پروفایل" گزینه "افزودن مشخصه ویژه" برای پروفایل را کلیک کنید. نام مشخصه را به صورت انگلیسی و فاقد space وارد کنید. نوع داده را تعیین کنید و دسته مشخصه را نیز انگلیسی وارد کنید. طول این فیلد را هم وارد نمایید. در صورتی که قصد دارید حتما این فیلد پر شود تیک "الزامی" را بزنید. همچنین برای نمایش فیلد تیک "مرئی" را بزنید. پس از این کار به مرحله بعدی بروید. در این مرحله می توانید اطلاعات فیلد را به فارسی وارد نمایید. نام مشخصه را به فارسی وارد کنید و بقیه فیلدهای موجود در این صفحه را نیز به صورت فارسی وارد نمایید. می توانید دسته بندی را وارد نکنید چرا که برای باقی فیلدها نیز دسته بندی فارسی تعیین نشده است. در انتها بر روی لینک "ذخیره لینک بومی شده" کلیک کنید.
  با انجام این مشخصات خواهید دید که اگر کاربری ثبت نام کند با همان مشخصات همیشگی کاربر عضو می شود اما اگر یکبار از سیستم خارج شود دفعه بعد در هنگام ورود باید مشخصات اجباری پروفایل را تکمیل نماید تا به سیستم وارد شود.

  در صورتی که قصد دارید تمام اطلاعات الزامی را به یکباره از کاربر اخذ کنید. علاوه بر اعمال تنظیماتی که ذکر کردیم، مواردی که هم اکنون اضافه می کنیم را نیز باید انجام دهید.
  از منوی مدیر، مدیریت کاربران را انتخاب کنید. در صفحه باز شده از منوی ماژول account setting، "تنظیمات کاربران" را انتخاب کنید. در صفحه باز شده مقدار گزینه "ملزم نمودن کاربران برای کامل نمودن پروفایل به منظور عضویت" را به صحیح تغییر دهید. بدین ترتیب می بینید که کلیه اطلاعات پروفایل را در هنگام ثبت نام نمایش می دهد. اما ایرادی که با استفاده از این امکان فراهم می آید اینست که برخی فیلدها نظیر نام، نام فامیل، نام مستعار تکراری نمایش داده می شود. برای رفع این مشکل، به "مدیریت مشخصات پروفایل" بروید و برای فیلدهایی که در دسته Name قرار دارند تیک "مرئی" را بردارید.

  در ادامه صفحه ای که لینک دانلود ویدئو های آموزشی انگلیسی که برای سفارشی سازی صفحه ثبت نام هست ضمیمه شده است. در صورت تمایل می توانید آنها را دانلود کنید.
  پيوست ها
  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  01 شهریور 1390 10:57 ق.ظ
  فعالسازی کد امنیت در هنگام ثبت نام (Captcha)
  برا این کار از منوی مدیر، مدیریت کاربران را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده از منوی ماژول تنظیمات کاربران" را انتخاب کنید. در صفحه باز شده مقدار گزینه "استفاده از کد امنیتی برای ثبت نام" را بر روی صحیح قرار دهید و بر روی بروز رسانی کلیک کنید تا بعد از این برای ثبت نام از کاربر کد امنیتی دریافت کند.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.