مطالبی نظیر نحوه نصب بر روی Localhost، نصب بر روی سرور (با کنترل پنل Plesk) منوط به اینکه Host و Domain ای تهیه نموده باشید، چگونگی استفاده از کنترل پنل پورتال به صورت راهنماهایی در قسمت مستندات قرار گرفته است.

در صورتی که از پورتال، نحوه کارکرد ماژول های آن، تنظیمات عمومی و هر یک از بخش های آن، سوالی دارید در انجمن ها ارسال نمایید. به منظور داشتن انجمنی کارآمد، قبل از ارسال سوال با استفاده از امکان جستجوی انجمن مطمئن شوید که سوال شما قبلا مطرح نشده باشد. لطفا دقت کنید که سوال در بخش مربوط به خود پرسیده شود. سوال های تکراری و سوال هایی که در بخش خود مطرح نشده باشند بدون هیچ پیغام قبلی توسط مدیر انجمن حذف می شود.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 16 شهریور 1390 03:37 ب.ظ توسط قاسمی نژاد
نسخه N1.50 پورتال نوسا و نسخه S1.50 پورتال سیمرغ ارائه شد
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
قاسمی نژاد
مدیر پورتال کاربر انجمن
کاربر انجمن

--
15 شهریور 1390 02:25 ب.ظ
  تغییرات این نسخه در هر دو پورتال به شرح زیر است:

  1- افزوده شدن 5 ماژول جدید که عبارتند از

  ماژول فرم و لیست - FormAndList 05.01.03
  ماژول نمایشگر حرکتی - DigRotate 3.2.0
  ماژول نمایشگر چرخشی سه بعدی - 3DCarousel 1.6
  ماژول محتوای زنده -  Live Content 3.2
  ماژول Tab های پویا - Live Tab 3.4

  در پکیج های جدید پورتال این ماژول ها قرار دارند و سه ماژول اول به صورت پیش فرض نصب می شوند اما برای نصب دو ماژول آخر باید از منوی میزبان، ابزارها را انتخاب کنید و از منوی ابزارها، نصب ابزار موجود را انتخاب کنید و هر یک را که می خواهید تیک بزنید و نصب کنید. لازم به ذکر است که پکیج های این ماژول ها به طور جداگانه از منوی محصولات، ماژول ها قابل دانلود هستند و راهنمای کار با آنها نیز در همان صفحه قابل دانلود است. برای ملاحظه این صفحه، کافیست در پورتال عضو شوید.

  2- تغییر پوسته های موجود به گونه ای که لوگوی پورتال توسط مدیر پورتال بدون نیاز به تغییر پوسته قابل تغییر باشد. برای این کار از منوی مدیر، تنظیمات سایت را انتخاب کنید. در قسمت ظاهر می توانید در بخش آرم، تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید و اگر موجود نیست ابتدا آن را بارگذاری و سپس انتخاب کنید و تنظیمات سایت را بروز رسانی کنید تا لوگوی پورتال تغییر کند.
  پیش از این پوسته های پورتال سیمرغ و نوسا با هم متفاوت بودند اما در نسخه جدید همه پوسته ها در هر دو پورتال قرار داده شده اند و قابل استفاده هستند. در ضمن پوسته و کانتینر اصلی دات نت نیوک نیز در این پکیج ها اضافه شده است تا از بروز خطاهای احتمالی جلوگیری شود. این پوسته و کانینتر با نام MinimalExtropy نصب شده است.

  3- بهبود جزئی برخی از کنترل ها


  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  16 شهریور 1390 03:37 ب.ظ
  نحوه اعمال تغییرات جدید بر پورتالهای نسخه قدیمی تر

  دوستانی که از ورژن N1.01 و S1.01 استفاده می کنند در صورتی که نمی خواهند نسخه جدید را نصب کنند، می توانند تغییرات اصلی این نسخه را به صورتی که در ادامه گفته می شود بر روی پورتال هایشان اعمال کنند.

  1- برای نصب هر یک از 5 ماژول جدید ابتدا باید بسته آن ماژول را دریافت کنید. برای این کار از منوی محصولات، ماژول ها را انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید این صفحه را ببینید باید وارد سایت شوید چون فقط برای کاربران ثبت نام کرده قابل مشاهده است. سپس با کلیک بر روی دریافت بسته ماژول می توانید بسته ماژول را که یک فایل Zip می باشد دانلود کنید.
  برای نصب بسته ماژول، ابتدا باید به عنوان میزبان(Host) وارد سایت شوید. سپس از منوی میزبان، گزینه ابزارها را انتخاب کنید و ماوس را بر روی منوی مدیریتی آن ببرید و گزینه نصب ابزار را انتخاب کنید و پس از کلیک تکمه browse بسته ابزاری را که می خواهید نصب کنید (در اینجا فایل Zip بسته ماژول) را انتخاب کرده و سپس بر روی تکمه بعدی برای ادامه کار کلیک کنید و مراحل نصب را به پایان برسانید.
  راهنمای کار با هر یک از این ماژول ها را نیز می توانید در همان صفحه ماژول ها دانلود کنید.

  2- برای دریافت پوسته های اصلاح شده که در آنها لوگوی پورتال توسط مدیر پورتال بدون نیاز به تغییر پوسته قابل تغییر می باشد، ابتدا باید پوسته های قبلی را از قسمت ابزارها، uninstall کنید و سپس بسته پوسته های مورد نظر را با انتخاب آیتم پوسته ها و کانتینرها از منوی محصولات دانلود کنید. برای اینکه بتوانید صفحه پوسته ها و کانتینر ها را ببینید باید وارد سایت شوید چون فقط برای کاربران ثبت نام کرده قابل مشاهده است. سپس می توانید با انتخاب ابزارها از منوی میزبان و انتخاب نصب ابزار از منوی ابزارها، بسته پوسته یا کانتینر مورد نظر خود را نصب کنید. کانتینرها تغییری نکردند و نیاز به نصب مجدد ندارند.

  توجه:  حتما پوسته و کانتینر اصلی دات نت نیوک که با نام MinimalExtropy  در این پکیج ها اضافه شده را بر روی پورتال نصب کنید تا از بروز خطاهای احتمالی جلوگیری شود. چرا که در نسخه اصلی اینها وجود نداشتند و در مواردی بسیار خاص ممکن است نبود آنها مساله ساز شود.

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.