مطالبی نظیر نحوه نصب بر روی Localhost، نصب بر روی سرور (با کنترل پنل Plesk) منوط به اینکه Host و Domain ای تهیه نموده باشید، چگونگی استفاده از کنترل پنل پورتال به صورت راهنماهایی در قسمت مستندات قرار گرفته است.

در صورتی که از پورتال، نحوه کارکرد ماژول های آن، تنظیمات عمومی و هر یک از بخش های آن، سوالی دارید در انجمن ها ارسال نمایید. به منظور داشتن انجمنی کارآمد، قبل از ارسال سوال با استفاده از امکان جستجوی انجمن مطمئن شوید که سوال شما قبلا مطرح نشده باشد. لطفا دقت کنید که سوال در بخش مربوط به خود پرسیده شود. سوال های تکراری و سوال هایی که در بخش خود مطرح نشده باشند بدون هیچ پیغام قبلی توسط مدیر انجمن حذف می شود.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 04 بهمن 1389 03:25 ب.ظ توسط قاسمی نژاد
تهیه پشتیبان از پورتال
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
tari
New Member
New Member

--
02 بهمن 1389 01:41 ب.ظ
  برای داشتن یک پشتیبان از پورتال باید چه اقداماتی را انجام دهیم؟
  قاسمی نژاد
  مدیر پورتال کاربر انجمن
  کاربر انجمن

  --
  04 بهمن 1389 03:25 ب.ظ
  1- از database مرتبط با پورتال خود، پشتیبانی تهیه کنید.
  اگر پورتال شما بر روی Live host است در کنترل پنل هاست خود به Backup Manager  مراجعه نمایید و مطابق آنچه در راهنمایی که ذکر کردیم به تهیه پشتیبان بپردازید. اگر هم پورتال بر روی Localhost نصب است SQL Server Management Studio را اجرا کنید. در لیست database ها database مربوط به پورتال را بیابید و با کلیک راست بر روی database مورد نظر منویی باز می شود از آن به روی Tasks رفته و از زیرمنوی باز شده Back up را انتخاب نمایید. با اعمال تنظیمات مورد نظر خود (دقت کنید full back-up باشد)  بر روی Ok کلیک کنید تا در آدرسی که در همان صفحه تنظیم کردید back-up ای ایجاد شود و آن فایل را در جای مطمئنی نگهداری کنید.

  2- از کل دایرکتوری برنامه یک کپی تهیه نمایید.
   توجه نمایید که در این میان فایل web.config از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. همیشه قبل از اعمال تغییرات اساسی حتی اگر از کل دایرکتوری، پشتیبان نگهداری نمی کنید حداقل از فایل web.config کپی ای داشته باشید. توجه کنید که اطلاعاتی در این فایل ذخیره می شود که برای بازیابی اطلاعات کاربران و تنظیمات اهمیت حیاتی دارد.
  اگر بر روی Localhost برنامه نصب است به راحتی به مسیر فیزیکی ای که فولدر برنامه قرار دارد بروید و یک کپی از آن را در جایی مطمئن نگهدارید. اگر اطلاعات شما بر روی live host قرار دارد با استفاده از ftp کل فولدر برنامه را بر روی کامپیوتر خود کپی نمایید و در جایی نگهدارید. برای راحت کار کردن با ftp که پروتکلی برای انتقال فایلهایت، می توانید از برنامه های نظیر FileZiLLa و یا پلاگین FirFTP در firefox و دیگر برنامه های رایگان در اینترنت استفاده نمایید. شما با تنظیم آنها با توجه به اطلاعاتی که مرکز خدمات هاستینگ شما برای استفاده از ftp در اختیارتان قرار داده می توانید فایل های موجود در هاست خود را به راحتی کپی نمایید.

  شما با در دست داشتن یک back-up از database پورتال در SQL و یک کپی از کل فولدر پورتال می توانید پشتیبانی از پورتال داشته باشید.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.